Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Нещасні випадки, профзахворювання та аварії
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Перевірки Держпраці
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім

Які вимоги пред'являються до посади «Інженер з технічного нагляду за будівництвом»?

На запитання відповідає
Кравець Віталій Олександрович,
експерт з охорони праці

Зміною № 8 від 01.01.2016 до розділу 1 «Керівники, професіонали, фахівці» Випуску 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.01.2014 № 26, встановлено чіткі кваліфікаційні вимоги до інженерів технічного нагляду відповідної категорії, а саме:

Провідний інженер з технічного нагляду (будівництво): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера з технічного нагляду (будівництво) І категорії – не менше 2 років. Підвищення кваліфікації згідно із законодавством. Наявність кваліфікаційного сертифіката на виконання відповідних робіт щодо об’єктів будівництва V категорії складності.

Інженер з технічного нагляду І категорії (будівництво): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера з технічного нагляду (будівництво) ІІ категорії – не менше 2 років. Підвищення кваліфікації згідно із законодавством. Наявність кваліфікаційного сертифіката на виконання відповідних робіт щодо об’єктів будівництва ІV категорії складності.

Інженер з технічного нагляду ІІ категорії (будівництво): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професію інженера з технічного нагляду (будівництво) – не менше 2 років. Підвищення кваліфікації згідно із законодавством. Наявність кваліфікаційного сертифіката на виконання відповідних робіт щодо об’єктів будівництва ІІІ категорії складності.

Інженер з технічного нагляду (будівництво): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи у сфері будівництва – не менше 3 років. Наявність відповідного кваліфікаційного сертифіката.

Довідка

Відповідно до Порядку проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 554, визначено, що професійна атестація проводиться Атестаційною архітектурно-будівельною комісією з подальшою видачею кваліфікаційного сертифіката на виконання відповідних робіт щодо об’єктів будівництва встановленої форми. Порядком проведення професійної атестації також встановлено вичерпний перелік документів, які необхідно подати для проходження професійної атестації.