Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Нещасні випадки, профзахворювання та аварії
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Перевірки Держпраці
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім

Згідно з пунктом 8.6 НПАОП 40.1-1.21-98 (Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів) опосвідчення стану безпеки тих електроустановок споживачів, що вичерпали свій ресурс, провадиться експертно-технічними центрами Держнаглядохоронпраці або іншими спеціалізованими організаціями, які мають дозвіл Держнаглядохоронпраці на виконання таких робіт. За необхідності до вказаних робіт залучаються представники заводів-виробників електроустаткування, представники експлуатаційних організацій. Якими нормативними документами визначається ресурс експлуатації електроустановок, якщо такий не вказано у паспорті виробника?

На запитання відповідає
Грицай Юрій Володимирович,
начальник відділу охорони праці

Процедуру проведення опосвідчення стану безпеки (далі – опосвідчення) діючих електроустановок напругою до 220 кВ включно, визначену Правилами безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затвердженними наказом Держнагляохоронпраці № 4 від 09.01.1998 і зареєстрованих в Мінюсті України 10.02.1998 за № 93/2533 (далі – ПБЕЕС) регламентує Порядок проведення опосвідчення електроустановок споживачів, затверджений наказом Держнаглядохоронпраці України від 30.12.1999 № 258 (далі – Порядок)

Вимоги даного Порядку поширюються на всі підприємства і організації, не залежно від форм власності на засоби виробництва, на які поширюється дія ПБЕЕС.

Згідно з пунктом 4.5 Порядку, електроустановки, що вичерпали свій ресурс визначаються за даними підприємства-виготовлювача, які наводяться у паспорті на електроустановку, або у відповідності з нормами амортизаційних відрахувань.

Варто звернути увагу, що вимоги цього Порядку не поширюються на електроустановки вантажних кранів, ліфтів; електроустановки, які розташовані під землею в шахтах; електроустановки суто технологічного призначення (станки, електропечі, електролізні установки та ін.); електроустановки рухомого складу залізничного транспорту та міського електротранспорту; електроустановки електричних станцій, електричних і теплових мереж Міненерго.