Згідно з пунктом 8.6 НПАОП 40.1-1.21-98 (Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів) опосвідчення стану безпеки тих електроустановок споживачів, що вичерпали свій ресурс, провадиться експертно-технічними центрами Держнаглядохоронпраці або іншими спеціалізованими організаціями, які мають дозвіл Держнаглядохоронпраці на виконання таких робіт. За необхідності до вказаних робіт залучаються представники заводів-виробників електроустаткування, представники експлуатаційних організацій. Якими нормативними документами визначається ресурс експлуатації електроустановок, якщо такий не вказано у паспорті виробника?

Процедуру проведення опосвідчення стану безпеки (далі – опосвідчення) діючих електроустановок напругою до 220 кВ включно, визначену Правилами безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затвердженними наказом Держнагляохоронпраці № 4 від 09.01.1998 і зареєстрованих в Мінюсті України 10.02.1998 за № 93/2533 (далі – ПБЕЕС) регламентує Порядок проведення опосвідчення електроустановок споживачів, затверджений наказом Держнаглядохоронпраці України від 30.12.1999 № 258 (далі – Порядок)
Вимоги даного Порядку поширюються на всі підприємства і організації, не залежно від форм власності на засоби виробництва, на які поширюється дія ПБЕЕС.
Згідно з пунктом 4.5 Порядку, електроустановки, що вичерпали свій ресурс визначаються за даними підприємства-виготовлювача, які наводяться у паспорті на електроустановку, або у відповідності з нормами амортизаційних відрахувань.
Варто звернути увагу, що вимоги цього Порядку не поширюються на електроустановки вантажних кранів, ліфтів; електроустановки, які розташовані під землею в шахтах; електроустановки суто технологічного призначення (станки, електропечі, електролізні установки та ін.); електроустановки рухомого складу залізничного транспорту та міського електротранспорту; електроустановки електричних станцій, електричних і теплових мереж Міненерго.