Чи може інженер з охорони праці бути призначений відповідальним за організацію роботи з цивільного захисту на підприємстві (310 працівників)?

Згідно з вимогами пункту 1.4 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 15.11.2004 № 255 ( далі – Типове положення), служба охорони праці створюється на підприємствах з кількістю працюючих 50 і більше осіб. На підприємстві з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку. На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.
Відповідно до вимог пункту 1.2 Типового положення на основі цього Типового положення з урахуванням специфіки виробництва та видів діяльності, чисельності працівників, умов праці та інших факторів роботодавець розробляє і затверджує Положення про службу охорони праці відповідного підприємства, визначає структуру служби охорони праці, її чисельність, основні завдання, функції та права її працівників відповідно до законодавства.
Важливо
Згідно з вимогами пункту 5.5 Типового положення працівники служби охорони праці не можуть залучатися до виконання функцій і завдань, не передбачених Законом України «Про охорону праці» і цим Типовим положенням та системою управління охороною праці на підприємстві.
Отже, на підприємстві з 310 працюючими повинен бути призначений мінімум один спеціаліст з охорони праці, якій займається виключно питаннями охорони праці і покладання на нього інших обов‘язків, зокрема з цивільного захисту, є порушенням вимог чинного законодавства. Рішення щодо структури служби охорони праці приймає роботодавець виходячи із специфіки виробництва та видів діяльності.