Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Нещасні випадки, профзахворювання та аварії
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Перевірки Держпраці
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім
Зразок заповнення
19.09.2023

Перелік обов'язків

особи, відповідальної за справний стан та безпечну експлуатацію ліфтів

 

1. Підтримувати ліфти в справному стані шляхом контролю за проведенням обслуговуючим персоналом (електромеханіками, ліфтерами) щозмінних і періодичних оглядів, а також планово-попереджувальних ремонтів ліфтового обладнання у встановлені графіками терміни, систематичного контролю за правильним веденням журналів періодичних оглядів і змінних журналів ліфтерів, своєчасного усунення виявлених несправностей, регулярних особистих перевірок технічного стану ліфтів _________________________________*.

* Періодичність таких перевірок встановлюється власником ліфтів або спеціалізованою організацією, виходячи з умов експлуатації ліфтів і ступеня їх фізичного зносу.

2. Проводити обслуговування та ремонт ліфтів за участю навченого та атестованого персоналу, який має необхідні знання та достатні навики по виконанню цих робіт, а також пройшов відповідну перевірку знань та своєчасні інструктажі.

3. Проводити своєчасну зупинку і підготовку ліфтів до технічного опосвідчення.

4. Забезпечити обслуговуючий персонал виробничими інструкціями та забезпечити контроль за виконанням цим персоналом вказівок, що містяться в інструкціях по обслуговуванню ліфтів.

5. Виконувати в установлені терміни приписи органів Держпраці, а також працівників, відповідальних за проведення технічного огляду ліфтів (експертів).

6. Забезпечити зберігання паспортів і технічної документації на ліфти, а також ведення журналів періодичної перевірки знань персоналу.

7. Забезпечити своєчасне внесення необхідних записів в паспорти ліфтів у випадках, передбачених законодавством.

8. Забезпечити проведення не рідше одного разу на рік заміру опору ізоляції проводів та контуру заземлення з оформленням результатів виміру відповідними документами.

9. Забезпечити закріплення за електромеханіками певних ліфтів.

10. Забезпечити обслуговуючий персонал справним інструментом і пристосуваннями, захисними засобами, попереджувальними плакатами, інструкціями тощо.

11. Проводити з обслуговуючим персоналом інструктаж на робочому місці перед допуском до роботи, а також періодичний інструктаж з охорони праці, якщо проведення його не покладено на іншу особу.

12. Установити порядок приймання та здачі зміни ліфтерами (операторами).

13. Скласти графік періодичних оглядів і планово-попереджувальних ремонтів ліфтів.

14. Забезпечити електромеханіків журналами для записів результатів огляду ліфтів (журналами періодичних оглядів), а ліфтерів (операторів) – змінними журналами.

15. Забезпечити порядок зберігання та обліку видачі ключів від приміщень та шаф, в яких розміщене обладнання ліфта.

16. Бути присутнім під час контрольних перевірок, що проводять державні інспектори Держпраці чи працівники підприємства (організації), експерти, що здійснюють відомчий нагляд за ліфтами, а також під час технічних оглядів.

17. Складати відомості дефектів на ремонт ліфтів.

18. Після закінчення ремонту ліфтів здійснювати приймання робіт від електромеханіків, ретельний огляд і перевірку справності ліфтів з відображенням результатів у журналі періодичних оглядів ліфтів.

19. При виявленні несправностей ліфта, що можуть призвести до аварії або нещасного випадку, не допускати експлуатацію ліфта до усунення цих несправностей.

20. Не допускати до обслуговування ліфтів не навчених та не атестованих електромеханіків, ліфтерів.

21. Не допускати до експлуатації ліфт без прийняття його в експлуатацію спеціальною комісією згідно з вимогами чинного законодавства.

22. Брати участь у роботі технічних комісій з приймання в експлуатацію змонтованих ліфтів на ділянці, підприємстві (організації).

23. Повідомляти в орган Держпраці, керівництву підприємства (організації) – власника ліфта про нещасні випадки або аварії, що сталися під час експлуатації або ремонту ліфтів, і забезпечити збереження всієї обстановки аварії або нещасного випадку, якщо це не становить небезпеки для життя і здоров'я людей.

24. Брати участь у роботі комісії з періодичної перевірки знань обслуговуючого персоналу (електромеханіків, ліфтерів, операторів).

25. Контролювати виконання умов договору між спеціалізованою експлуатаційною організацією і власником ліфта.