Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій
Вогневі роботи
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Підготовка до перевірок Держпрацею
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Системи вентиляції
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Звітність
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Анонім

Стаття 15 Закону України «Про охорону праці» визначає, що на підприємстві з кількістю працівників менш як 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку. Прошу пояснити, що в цьому випадку має на увазі законодавець під визначенням «договірні засади» та яким документом оформляються ці договірні засади. Якщо підприємство залучає стороннього спеціаліста за цивільно-правовим договором, то чи зможе в такому випадку сторонній спеціаліст виконувати функції служби охорони праці, визначені Законом України про охорону праці та Типовим положенням про службу охорони праці? На мою, думку ні. Він зможе надавати методично-консультаційні послуги у сфері охорони праці. Тільки спеціаліст залучений (як варіант – за сумісництвом) за трудовим договором зможе виконувати повною мірою функції служби охорони праці на підприємстві.

На запитання відповідає
Федоренко Микола Дмитрович,
експерт з питань охорони праці

Цитата

«На підприємстві  з  кількістю  працюючих  менше  20  осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися  сторонні спеціалісти на  договірних засадах, які мають відповідну підготовку.» (п. 1.4 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету…

Переглянути матеріал можуть лише передплатники системи або користувачі демо-доступу

КупитиОтримати демо-доступ