Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій
Вогневі роботи
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Підготовка до перевірок Держпрацею
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Системи вентиляції
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Звітність
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Анонім

Чи потрібно щоразу проводити вступний інструктаж з охорони праці та первинний на робочому місці працівникам, які періодично приймаються на роботу на тиждень/місяць, звільняються, а потім через деякий час знову приймаються?

На запитання відповідає
Грицай Юрій Володимирович,
начальник відділу охорони праці фірми "Т.М.М."

Згідно з вимогами п. 3.1. Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005  № 15, працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи, а також учні, курсанти, слухачі та студенти під час трудового і професійного навчання проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.

Коментар експерта

Тобто, якщо вказані працівники звільняються, а потім знову приймаються на роботу, то вони повинні проходити всі процедури з питань охорони праці як і новоприйняті. На жаль, виключень у цьому порядку у чинному законодавстві немає.