Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій
Вогневі роботи
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Підготовка до перевірок Держпрацею
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Системи вентиляції
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Звітність
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Анонім

Була перевірка підприємства Держпраці. В одному з виявлених порушень вказано: «Голова та члени комісії з перевірки знань з питань охорони праці не пройшли навчання та перевірку знань по НПАОП 0.00-7.15-18 «Вимоги щодо безпеки та захисту здоров'я працівників під час роботи з екранними пристроями»». Як роботодавець має навчити членів комісії таким знанням? Чи може процес навчання пройти в рамках самого підприємства, яка процедура? Чи звертатися до кваліфікованих організацій, що проводять таке навчання?

На запитання відповідає
Федоренко Микола Дмитрович,
експерт з питань охорони праці

Екранні пристрої – електронні засоби для відтворення будь-якої графічної або алфавітно-цифрової інформації (на основі електронно-променевої трубки, рідкокристалічні, плазмові, проекційні, органічні світлодіодні монітори та інші новітні розробки у сфері інформаційних технологій (п. 5 розділу І Вимог щодо безпеки та захисту здоров'я працівників під час роботи з екранними пристроями, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 14.02.2018 № 207 (НПАОП 0.00-7.15-18)). 

Роботодавець повинен забезпечити навчання і перевірку знань працівників з питань охорони праці та безпечного використання екранних пристроїв до початку роботи з ними, а також у випадках модифікації та організації роботи обладнання (п. 2 розділу ІІ НПАОП 0.00-7.15-18).

Важливо

Робота з екранним пристроєм не належить до робіт з підвищеною небезпекою та робіт, що підлягають професійному добору, тобто не передбачено проведення спеціального навчання суто за НПАОП 0.00-7.15-18.

Враховуючи те, що екранний пристрій є конструктивним елементом електротехнічних частин виробничого обладнання, тому проводити навчання та перевірку знань з питань охорони праці необхідно в контексті роботи з використовуваним виробничим обладнанням.

У разі використання екранних пристроїв комп’ютерної техніки загального призначення (зокрема, персонального комп’ютера), не існує заборони проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці в обсязі інструктажу з питань охорони праці.