Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Нещасні випадки, профзахворювання та аварії
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Перевірки Держпраці
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім

Підприємство планує експлуатувати дизельну генераторну установку (MALCOMSON ML125-B3). Які документи необхідно отримати відповідно до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки: Дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки чи зареєструвати Декларацію відповідності МТЗ вимогам законодавства з ОП?

На запитання відповідає
Федоренко Микола Дмитрович,
експерт з питань охорони праці

Розглянемо дизельний генератор як незалежне  джерело енергопостачання (дизельна електростанція)

До Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 77 (п. 9 група А ) відноситься устатковання напругою понад 1000 В (вказаний генератор не є високовольтним).

До видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі дозволу (п. 9, п. 11 група А додатка 2 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 77) відносяться роботи в діючих електроустановках і на кабельних лініях напругою понад 1000 В (вказаний генератор має вихідну напругу  380 В/220 В).

Тобто, документів дозвільного характеру на експлуатацію дизельного генератора напругою менше 1000 В отримувати не треба.

Відповідно до пункту 21  Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10. 2011 № 1107, експлуатація (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у групі Б Переліку, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 77 (далі – постанова № 77), здійснюються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці. Пункт 1 групи Б постанови № 77 відносить до них усі типи машин та устатковання, що наведені у підпунктах 1 і 2 пункту 2 Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 62, що не зазначені у групі А.

Визначення терміна

У підпункті 1 пункту 2 Технічного регламенту безпеки машин зазначено, що машина – це сукупність взаємозв’язаних частин або компонентів, з яких принаймні один є рухомим, що мають у своєму складі або пристосовані до приєднання силового приводу іншого, ніж безпосередньо прикладене, зусилля людини або тварини, та з’єднані для виконання визначених функцій.

Отже, для експлуатації генератора потрібно подати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.