Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Нещасні випадки, профзахворювання та аварії
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Перевірки Держпраці
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім

Хто на підприємстві може проводить навчання з надання домедичної допомоги? Чи таке навчання повинні проводити спеціалізовані центри, в яких є ліцензія на навчання?

 

На запитання відповідає
Грицай Юрій Володимирович,
начальник відділу охорони праці

Відповідно до вимог пункту 3.1 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань  питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 (далі – Типове положення), працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи, а також учні, курсанти, слухачі та студенти під час трудового і професійного навчання мають проходити на підприємстві за рахунок роботодавця зокрема і навчання з надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків.

На сьогодні вимоги до викладачів, які проводять навчання зокрема і з надання домедичної допомоги, у чинних нормативно-правових актах, в тому числі і в Типовому положенні, не встановлені. Але для створення ефективної системи надання працівниками домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків краще для проведення теоретичних і особливо практичних занять залучати фахівців з надання домедичної допомоги (представники Червоного Хреста, рятувальники, медичні працівники та ін.).