___________________________________________________________
(назва підприємства)
(код згідно з ЄДРПОУ)
ЗАТВЕРДЖЕНО: Наказ керівника підприємства (назва підприємства ) від «___» ___________ 20_ року № ______ |
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ТА ПРОГРАМА
НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ
ДЛЯ ОПЕРАТОРА КОТЕЛЬНІ
Місто _____
20__ рік
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
1. Законодавство України про охорону праці – 2 години;
2. Вимоги безпеки під час роботи в котельні – 6 години;
3. Характеристики небезпек у котельні – 4 години;
4. Засоби індивідуального та колективного захисту – 3 години;
5. Вимоги пожежної безпеки у котельні – 4 години;
6. Електробезпека та безпечна експлуатація електрообладнання – 4 години;
7. Надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасного випадку – 4 години;
8. Дії у разі аварійної ситуації – 3 години.
Разом – 30 годин
ПРОГРАМА НАВЧАННЯ ДЛЯ ОПЕРАТОРА КОТЕЛЬНІ
1. Законодавство України про охорону праці.
Основи законодавства про охорону праці. Права працівників на пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці. Права та обов’язки оператора котельні щодо безпеки праці. Обов’язки працівника щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
2. Вимоги безпеки під час роботи в котельні
Організація безпечної експлуатації обладнання під тиском. Обслуговування обладнання під тиском. Водно-хімічний режим котлів. Перевірка контрольно-вимірювальних приладів, автоматичних захистів, арматури і живильних пристроїв . Облік обладнання під тиском. Пуск обладнання в роботу. Вимоги щодо монтажу (демонтажу) обладнання під тиском. Вимоги щодо модифікації (реконструкції та модернізації) обладнання під тиском. Експлуатаційна документація та маркування. Вимоги до розміщення обладнання під тиском. Докотлове оброблення води для живлення парових котлів. Вимоги щодо розвантаження, прийому, складування та подавання палива в котельню (тверде паливо, рідке паливо, газоподібне паливо). Системи золошлаковидалення для котлів на твердому паливі. Здійснення контролю технологічних параметрів.
3. Характеристика небезпечних та шкідливих факторів.
Основні небезпечні та шкідливі фактори на робочому місці в котельні (високий тиск, висока температура, ризики вибуху). Дія небезпечних та шкідливих факторів на працівника під час роботи. Засоби захисту від дії небезпечних та шкідливих факторів на робочому місці. Ризики, пов’язані з різними типами палива та хімічними реагентами.
4. Засоби індивідуального та колективного захисту.
Види та призначення засобів індивідуального (ЗІЗ): костюм захисний, рукавички, окуляри. Вимоги безпеки перед початком роботи. Системи колективного захисту: вентиляція, сигналізація. Відповідальність працівника за порушення вимог охорони праці та не застосування ЗІЗ на робочому місці під час виконання роботи.
5. Вимоги пожежної безпеки у котельні.
Заходи пожежної безпеки у котельні. Порядок дій при виявленні пожежі. Первинні засоби пожежогасіння (вогнегасники, пожежні кран-комплекти, ящики з піском, кошма ). Вимоги щодо утримання шляхів евакуації, автоматичних систем пожежогасіння. Призначення та місце знаходження в котельні засобів пожежогасіння, протипожежного обладнання та інвентар (вогнегасники, внутрішні протипожежні крани, ящики з піском, стаціонарні установки пожежогасіння).Правила використовування вогнегасних засобів, протипожежного інвентарю і обладнання для пожежогасіння. Дії працівників при виявленні в котельні чи на території підприємства, загоряння або пожежі. Дії працівників після прибуття пожежних підрозділів.
6. Електробезпека та безпечна експлуатація електрообладнання.
Основні причини ураження працівника електричним струмом. Вимоги щодо безпечної роботи з електричними приладами в котельні. Заземлення та занулення електроустановок, їх захисна дія; допустимі величини опору, від чого вони залежать. Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму. Термічна, електрична та біологічна дія електричного струму на організм людини. Особливості надання домедичної допомоги потерпілим від ураження електричним струмом.
7. Надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасного випадку.
Порядок надання домедичної допомоги потерпілим у разі нещасного випадку: при термічних опіках, механічних травмах, ураженні електричним струмом. Склад та місцезнаходження аптечки домедичної допомоги на підприємстві. Виклик швидкої допомоги та інструкції з надання домедичної допомоги до прибуття лікарів. Домедична допомога при кровотечі. Класифікація кровотечі. Домедична допомога при артеріальній та венозній кровотечі. Засоби зупинки кровотечі. Зупинка кровотечі за допомогою джгута чи джгута-закрутки. Непрямий (закритий) масаж серця. Домедична допомога при пораненнях. Домедична допомога при переломах. Опіки, їх класифікація. Домедична допомога при хімічних та термічних опіках, при опіку очей.
8. Дії у разі аварійної ситуації.
Порядок евакуації з приміщення котельні у разі виникнення аварійної ситуації. Аварійна зупинка обладнання під тиском. Дії працівника у разі виникнення аварійної ситуації. Порядок повідомлення посадової особи підприємства. Аналіз проведення потенційних небезпечних ситуацій і їх причин.
Розробив:
(Керівник)____________________________________/Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ /
Погоджено:
(посада)___________________________________ /Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ /
(посада)____________________________________/Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ /
(посада)____________________________________/Власне ім’я ПРІЗВИЩЕ /