Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Нещасні випадки, профзахворювання та аварії
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Перевірки Держпраці
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім
Зміни законодавства
01.06.2022
Врегульовано діяльність органів з оцінки відповідності тракторів

Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроєкт № 6070-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення функцій технічного регулювання у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу», яким врегульовуються правові підстави діяльності органів з оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів.

До законів України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», «Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України» та «Про адміністративні послуги» вносяться зміни, якими визначаються загальні процедури, функції, вимоги щодо уповноваження органів затвердження типу сільськогосподарської техніки. 

Відтепер Мінагрополітики отримало повноваження забезпечувати виконання функцій затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінного причіпного обладнання, систем, складових частин та окремих технічних вузлів.

Окрім того, на законодавчому рівні відкривається можливість офіційних дилерів сільськогосподарської техніки здійснювати її відомчу реєстрацію. Це сприятиме розширенню та покращенню сервісного обслуговування аграріїв, які придбали нову техніку в дилерському центрі, активізує поставки нової техніки сільгосптоваровиробникам та у цілому сприятиме підвищенню рівня їх інженерно-технічного забезпечення.

Водночас ухваленням документа зроблено ще один важливий крок до імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання в АПК, у тому числі у частині запровадження в Україні європейських процедур із введення в обіг та експлуатацію сільськогосподарських транспортних засобів. Реалізація прийнятого парламентом рішення сприятиме усуненню нетарифних бар’єрів у торгівлі та створить передумови для розширення Угоди АССА.

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України