Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Нещасні випадки, профзахворювання та аварії
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Перевірки Держпраці
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім
Зміни законодавства
02.11.2023
ПРО ЗАТВЕРДЖЕНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ТА ГІГІЄНИ РУЧНОГО ПЕРЕМІЩЕННЯ ВАНТАЖІВ

Кілька тижні тому набрав чинності Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 30.06.2023 № 1191, яким затверджені Мінімальні вимоги  безпеки та гігієни ручного переміщення вантажів (далі – Мінімальні вимоги). Ці Мінімальні вимоги розроблені з метою імплементації Директиви Ради 90/269/ЄЕС від 29 травня 1990 року про мінімальні вимоги до здоров’я і безпеки до ручної обробки вантажів, коли існує ризик, зокрема, травми хребта працівників (четверта окрема Директива у значенні статті 16 (1) Директиви 89/391/ЄЕС).

Мінімальні вимоги встановлюють норми безпеки та гігієни ручного переміщення вантажів і поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, які в процесі своєї діяльності виконують ручне переміщення вантажів.

Визначення терміна

У Мінімальних вимогах термін «ручне переміщення вантажів» вживається в такому значені – операції, пов’язані із переміщенням або підтриманням вантажів одним або більше працівниками, включаючи підйом, опускання, штовхання, підтягування, перенесення або пересування вантажу.

Мінімальними вимогами встановлені обов’язки роботодавців та працівників щодо забезпечення безпечного виконання ручного переміщення вантажів.

Також  Мінімальними  вимогами визначені фактори  ризику (травми спини, плечових зв’язок, розтягнення, переломів, запаморочення, втрата свідомості), які може представляти ручне переміщення вантажу.

Наказ МОЗ  України  від  30.06.2023  № 1191  набрав чинності з  дня опублікування – 10 жовтня 2023 року.

Джерело: Федерації профспілок України