Голова Комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький розповів, що на засіданні Комітету за участю міністра Віктора Ляшка, заступника міністра Марії Карчевич, заступника керівника Офісу Президента Ірини Верещук народні депутати розглянули урядовий законопроєкт № 12178 щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи.
Законопроєкт було ухвалено в першому читанні 20 листопада.
Михайло Радуцький нагадав, що рішенням РНБО встановлено чіткі дедлайни щодо реформування системи МСЕК. До другого читання законопроєкту надійшло понад 500 поправок.
Проєкт передбачає, що з 1 січня 2025 року всі МСЕК будуть ліквідовані, а замість них запрацюють експертні комісії у кластерних і надкластерних лікарнях, які проводитимуть оцінку відповідно до критеріїв Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я.
Михайло Радуцький окреслив ключові положення документа з урахуванням поправок:
внесення всіх даних до електронної системи охорони здоров'я, цифровізація всіх процесів;
встановлення чітких критеріїв оцінки функціональності відповідно до МКФ;
замість лікарсько-консультаційної комісії направити на оцінку функціональності зможе сімейний чи лікуючий лікар;
справи будуть призначатися за випадковим принципом, щоб до розгляду пацієнт та лікарі один одного не знали;
колишні члени МСЕК не входитимуть до нових команд, а медики з експертних комісій почнуть декларувати доходи та отримувати доплати за окремим пакетом ПМГ.
Без змін залишаться встановлені раніше статуси осіб з інвалідністю та соціальні гарантії, попередні статуси людей з інвалідністю, які були отримані до запуску реформи, медико-соціальна експертиза для дітей.