
Протипожежні тренування (тренування персоналу у діях на випадок пожежі) проводяться на всіх підприємствах, в установах, організаціях незалежно від чисельності працівників.
Кожен працівник протягом року (крім року проведення на підприємстві, в установі, організації спеціального об’єктового навчання) має взяти участь у протипожежному тренуванні, темою якого є порушення з причини пожежі режиму роботи об’єкта в цілому, а також у протипожежному тренуванні по структурних підрозділах підприємства, установи, організації.
Довідка
Протипожежні тренування можуть проводитися за участю пожежно-рятувальних підрозділів, що обслуговують відповідне підприємство, установу, організацію.
У закладах охорони здоров’я зі стаціонаром, будинках для людей похилого віку та інвалідів, санаторіях і закладах відпочинку, культурно-просвітніх та видовищних закладах, критих спортивних будівлях і спорудах, готелях, торгових підприємствах (два поверхи й більше) та інших об’єктах з масовим перебуванням людей такі тренування проводяться як тренування з евакуації людей з елементами пожежогасіння.
Під час проведення протипожежних тренувань відпрацьовуються навички персоналу з:
організації негайного виклику ОРСЦЗ (оперативно-рятувальна служба цивільного захисту) в разі виявлення задимлення або загоряння, спрацьовування автоматичних систем протипожежного захисту;
відпрацювання дій щодо запобігання можливим аваріям, пошкодженню обладнання та травмам персоналу під час пожежі;
організації гасіння пожежі на початковому етапі із застосуванням первинних засобів пожежогасіння;
надання першої невідкладної медичної допомоги потерпілим та проведення евакуації при пожежі;
взаємодії з пожежно-рятувальними підрозділами та підрозділами екстреної медичної допомоги;
чітких та швидких дій з перемикання технологічного обладнання з метою запобігання розвитку пожежі та аварії.
Довідка
Керівництво організацією та проведенням протипожежних тренувань покладається на керівників спеціалізованих протипожежних служб (відповідальних за пожежну безпеку) або керівників підприємств, установ, організацій та їх структурних підрозділів.
Для імітування умовної пожежі, оголошення ввідних для персоналу, вжиття заходів щодо попередження помилкових дій будь-якого учасника тренування, які можуть призвести до нещасного випадку, аварії, пошкодження обладнання або порушення технологічного процесу, керівником тренування можуть призначатися посередники, чисельність яких визначається з урахуванням особливостей підприємства, установи, організації та кількості їх працівників.
Плани проведення протипожежних тренувань складаються їх керівниками і затверджуються керівником підприємства, установи, організації.