Чи потрібно на початку кожного нового року оновлювати положення з охорони праці (Положення про службу охорони праці, Положення про діяльність уповноваженими найманими працівниками осіб з питань охорони праці, Положення про порядок проведення навчання і перевірку знань з питань охорони праці тощо)? Підкажіть будь-ласка, яка періодичність оновлення Положень з ОП?

Наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 21.12.1993 № 132 затверджено порядок опрацювання і затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві (далі – нормативні акти з охорони праці).
Визначення терміна
Нормативно-правові акти з охорони праці – це правила, норми, регламенти, положення, інструкції та інші документи, обов'язкові для виконання. (стаття 27 Закону України «Про охорону праці).
Порядок поширюється на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та видів їх діяльності (далі – підприємство).
Роботодавець зобов'язаний встановити систематичний контроль за відповідністю нормативних актів з охорони праці вимогам чинного законодавства та забезпечити їх періодичний перегляд, своєчасне внесення змін або опрацювання і затвердження нового нормативного акту з охорони праці у зв'язку із змінами в організації виробництва, впровадженням нової техніки і технології, переглядом нормативно-правових актів з охорони праці тощо.
Строк перегляду нормативного акту з охорони праці, що встановлюється роботодавцем, не може перевищувати строку перегляду нормативно-правового акту з охорони праці, на підставі якого він опрацьовується.
Важливо
Нормативний акт з охорони праці підлягає достроковому перегляду (або скасуванню), якщо органами державного нагляду за охороною праці виявлено його невідповідність вимогам законодавства про охорону праці.
Отже, зазначені Вами нормативні акти з охорони праці (Положення про службу охорони праці, Положення про діяльність уповноваженими найманими працівниками осіб з питань охорони праці, Положення про порядок проведення навчання і перевірку знань з питань охорони праці), що діють в межах підприємства, підлягають перегляду у разі зміни чинного законодавства та у зв'язку із змінами в організації виробництва, впровадженням нової техніки і технології, переглядом національних нормативно-правових актів з охорони праці тощо.