Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Нещасні випадки, профзахворювання та аварії
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Перевірки Держпраці
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім

Чи потрібно на початку кожного нового року оновлювати положення з охорони праці (Положення про службу охорони праці, Положення про діяльність уповноваженими найманими працівниками осіб з питань охорони праці, Положення про порядок проведення навчання і перевірку знань з питань охорони праці тощо)? Підкажіть будь-ласка, яка періодичність оновлення Положень з ОП?

На запитання відповідає
Нечаєв Михайло Юрійович,
консультант з питань охорони праці, сертифікований фахівець NEBOSH IGC, сертифікований спеціаліст ESOSH

Наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 21.12.1993 № 132 затверджено порядок опрацювання і затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві (далі – нормативні акти з охорони праці).

Визначення терміна

Нормативно-правові акти з охорони праці – це правила, норми, регламенти, положення, інструкції та інші документи, обов'язкові для виконання. (стаття 27 Закону України «Про охорону праці).

Порядок поширюється на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та видів їх діяльності (далі – підприємство).

Роботодавець зобов'язаний встановити систематичний контроль за відповідністю нормативних актів з охорони праці вимогам чинного законодавства та забезпечити їх періодичний перегляд, своєчасне внесення змін або опрацювання і затвердження нового нормативного акту з охорони праці у зв'язку із змінами в організації виробництва, впровадженням нової техніки і технології, переглядом нормативно-правових актів з охорони праці тощо.

Строк перегляду нормативного акту з охорони праці, що встановлюється роботодавцем, не може перевищувати строку перегляду нормативно-правового акту з охорони праці, на підставі якого він опрацьовується.

Важливо

Нормативний акт з охорони праці підлягає достроковому перегляду (або скасуванню), якщо органами державного нагляду за охороною праці виявлено його невідповідність вимогам законодавства про охорону праці.

 

Отже, зазначені Вами нормативні акти з охорони праці (Положення про службу охорони праці, Положення про діяльність уповноваженими найманими працівниками осіб з питань охорони праці, Положення про порядок проведення навчання і перевірку знань з питань охорони праці), що діють в межах підприємства, підлягають перегляду у разі зміни чинного законодавства та у зв'язку із змінами в організації виробництва, впровадженням нової техніки і технології, переглядом національних нормативно-правових актів з охорони праці тощо.