Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Нещасні випадки, профзахворювання та аварії
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Перевірки Держпраці
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім
05.01.2024
Перевірки Держпраці у 2024 році: до чого готуватися

З'ясуємо, за яких умов та в якому порядку проводитиме перевірки Держпраці у 2024 році та які особливості притягнення роботодавців до фінансової відповідальності.

Які перевірки може проводити Держпраці

Контроль за роботодавцями в частині додержання ними законодавства про працю здійснює Державна служба України з питань праці (Держпраці), чиї повноваження визначено в Положенні № 96.

Базовим законодавчим актом, яким повинні керуватися інспектори праці під час проведення перевірок, є Закон № 877, яким передбачено планові та позапланові перевірки суб'єктів господарювання.

Проте на період воєнного стану пріоритет у повноваженнях інспекторів праці в частині проведення перевірок мають положення частини 1 статті 16 Закону № 2136:

1. У період дії воєнного стану центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та його територіальні органи можуть здійснювати за заявою працівника або профспілки позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання та фізичними особами, які використовують найману працю, в частині додержання вимог цього Закону, а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин та законності припинення трудових договорів.

Важливо

Тобто в період воєнного стану передбачено право Держпраці проводити виключно позапланові перевірки. Повноважень здійснювати планові перевірки у Держпраці немає.

Тож наразі не йдеться про проведення планових перевірок із 1 січня 2024 року. Можливі виключно позапланові перевірки.

Джерело: Ліга закон