Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Нещасні випадки, профзахворювання та аварії
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Перевірки Держпраці
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім

Чи повинні працівники, які працюють на деревообробних верстатах, мати професійно-технічну освіту? Чи може працівник, який за професією столяр або тесляр, працювати верстатником деревообробних верстатів? 

На запитання відповідає
Федоренко Дмитро Миколайович,
експерт з питань охорони праці

Експлуатація верстатного обладнання входить до Переліку робіт з підвищеною небезпекою (п. 104 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15). Особа, яка допускається до виконання робіт на деревообробному верстаті, повинна мати професійну підготовку (зокрема, столяра – код професії 7422.2 за ДК 003:2010), пройти інструктаж, навчання та перевірку знань з питань охорони праці та пожежної безпеки з урахуванням специфіки виконуваних робіт, не мати медичних протипоказань щодо виконуваних робіт (підрозділ 7.4 НПАОП 20.0-1.02-05 «Правила охорони праці в деревообробній промисловості»). 

Коментар експерта

Відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи», затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 21.02.2000 № 32, тесляр залучається до виконання теслярських та опалубних робіт, що не передбачає роботу на деревообробних верстатах.