Чи повинні працівники, які працюють на деревообробних верстатах, мати професійно-технічну освіту? Чи може працівник, який за професією столяр або тесляр, працювати верстатником деревообробних верстатів?

Експлуатація верстатного обладнання входить до Переліку робіт з підвищеною небезпекою (п. 104 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15). Особа, яка допускається до виконання робіт на деревообробному верстаті, повинна мати професійну підготовку (зокрема, столяра – код професії 7422.2 за ДК 003:2010), пройти інструктаж, навчання та перевірку знань з питань охорони праці та пожежної безпеки з урахуванням специфіки виконуваних робіт, не мати медичних протипоказань щодо виконуваних робіт (підрозділ 7.4 НПАОП 20.0-1.02-05 «Правила охорони праці в деревообробній промисловості»).
Коментар експерта
Відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи», затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 21.02.2000 № 32, тесляр залучається до виконання теслярських та опалубних робіт, що не передбачає роботу на деревообробних верстатах.