Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій
Вогневі роботи
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Підготовка до перевірок Держпрацею
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Системи вентиляції
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Звітність
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Анонім

ФОП без найманих працівників надає послуги юридичній особі з обслуговування виробничого обладнання (ремонт, профілактика тощо). Для такого виду послуг передбачено отримати дозвіл Держпраці на виконання робіт та застосування обладнання підвищеної небезпеки. Оскільки у ФОПа немає найманих працівників, то вимоги охорони праці на нього не поширюються і відповідно дозволи не вимагаються, ліцензія не передбачена. Якщо виникне ситуація настання нещасного випадку з працівником юридичної особи внаслідок діяльності ФОПа з вини ФОПа, яку відповідальність нестиме юридична особа і чи нестиме, за допуск до роботи, обслуговування тощо обладнання юридичної особи без дозвільних документів того, хто їх проводив? Відповідні види робіт зазначені в КВЕДах ФОПа. Які документи правочинно вимагати у ФОПа на підтвердження його кваліфікаційного рівня, заявленого в КВЕДах, відповідності його обладнання, устаткування вимогам охорони праці?

На запитання відповідає
Грицай Юрій Володимирович,
начальник відділу охорони праці фірми "Т.М.М."

Дійсно, згідно зі ст. 21 Закону України «Про охорону праці» (далі – Закон) роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі дозвіл). Крім того,  за п. 6 Порядку видачі…

Переглянути матеріал можуть лише передплатники системи або користувачі демо-доступу

КупитиОтримати демо-доступ