Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Нещасні випадки, профзахворювання та аварії
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Перевірки Держпраці
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім
22.07.2024
Оприлюднено проєкт змін у додаток 4 до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці

Держпраці 11.07.2024 оприлюднила проєкт змін у додаток 4 до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

Зокрема, пропонується доповнити розділ «Тематичний план» після теми 7 новою темою 8 «Психосоціальна підтримка та перша психологічна допомога на робочому місці».

Розділ «Програма» доповнити цією ж темою 8 такого змісту:

«Поняття ментального здоров’я на роботі. Визначення психологічно безпечного робочого середовища. Ознаки психоемоційних порушень, виявлення та способи попередження психологічних і поведінкових наслідків.

Визначення ролі психологічної безпеки та культури безпеки у житті працівників та досягненні результатів організації.

Способи та інструменти психологічної самодопомоги та саморегуляції.

Прояви дискримінації, рівності та інклюзивності у робочих відносинах, як чинник психосоціальних ризиків. Заходи попередження та протидії різним формам дискримінації.

Теоретичні основи стресу. Методи самовизначення/визначення стресу. Поняття стресостійкості. Розвиток резильєнтності, як складової ментального здоров’я.

Визначення психосоціальних факторів, пов’язаних з конкретною роботою чи галуззю. Вплив психосоціальних факторів на виникнення стресу на робочому місці. Вплив стресу на працездатність та безпеку праці, виникнення нещасних випадків та погіршення стану ментального здоров’я працівників.

Оцінка психосоціальних ризиків для ментального здоров’я, в тому числі потенційних. Практичні методи усунення психосоціальних факторів та/або зниження рівня психосоціальних ризиків. Керування психосоціальними ризиками на робочому місці.

Загальний огляд системи управління ментальним здоров’ям на роботі. Основи надання першої психологічної допомоги на робочому місці. Психосоціальна підтримка на робочому місці, її цілі та елементи.

Дії роботодавця для збереження ментального здоров’я працівника.

Ненасильницькі комунікації як складова психологічно безпечного робочого простору».

Пропозиції та зауваження до зазначеного проєкту акта приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за наступною адресою: Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14; e-mail: dsp@dsp.gov.ua; факс/тел.: (044) 278-23-22.

Проєкт акта оприлюднений шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Держпраці (розділ «Діяльність» → підрозділ «Регуляторна діяльність», розділ «Громадянам» → підрозділ «Консультації з громадськістю»).

Джерело: Державна служба України з питань праці