Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій
Вогневі роботи
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Підготовка до перевірок Держпрацею
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Системи вентиляції
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Звітність
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім

Чи дозволяється приймати на роботу за сумісництвом водія спецтранспорту (паливовоз), який працевлаштований на іншому підприємстві (основне місце роботи)?

На запитання відповідає
Федоренко Микола Дмитрович,
експерт з питань охорони праці

Сумісництво — виконання працівником, крім своєї основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Сумісництво може бути внутрішнім і зовнішнім. Зовнішнє сумісництво — це робота на різних підприємствах. Відповідно до статті 1021 Кодексу законів про працю України «умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначаються Кабінетом Міністрів України», зокрема постановою КМУ від 03.04.1993 № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій».

Трудові договори за основним місцем роботи і за сумісництвом є окремими трудовими договорами. Згідно з п.1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці від 29.07.1993  № 58, на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуть лише за місцем основної роботи.