Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Нещасні випадки, профзахворювання та аварії
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Перевірки Держпраці
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім

Медичні огляди відповідно до Порядку № 246 проводить комісія, до складу якої входять обов'язково терапевт (сімейні лікарі). Чи може терапевт (сімейний лікар) брати участь у комісії державного лікувального закладу, якщо такий терапевт (сімейний лікар) є фізичною особою – підприємцем?

На запитання відповідає
Ткачівська Ольга Василівна,
начальник відділу з питань гігієни та експертизи умов праці Управління Держпраці в Івано-Франківській області

Відповідно до пункту 2.8 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій працівників, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246 (далі – Порядок № 246), проведення попереднього (періодичних) медичного огляду здійснюється комісією з проведення медичних оглядів закладів охорони здоров'я (далі – Комісія). Комісію очолює заступник головного лікаря (або уповноважена головним лікарем особа), який має підготовку з професійної патології.

До складу Комісії входять обов'язково терапевт, лікарі, які пройшли підготовку з профпатології. За відсутності окремих лікарів до проведення медичних оглядів залучаються на договірній основі спеціалісти з інших закладів охорони здоров'я. Комісія забезпечує проведення необхідних лабораторних, функціональних та інших досліджень.

Отже, за відсутності в державному лікувальному закладі терапевта (сімейного лікаря), до проведення медичних оглядів можна залучати на договірній основі спеціалістів з інших закладів охорони здоров'я, зокрема і терапевта (сімейного лікаря) – фізичну особу – підприємця.

Коментар експерта

Медичні заклади на даний час мають право співпрацювати в рамках підписаних господарських договорів, зокрема, з лікарями – ФОПами, за наявності ліцензії на заняття медичною практикою.