Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Нещасні випадки, профзахворювання та аварії
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Перевірки Держпраці
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім

Відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці № 15 від 26.01.2005, посадові особи та працівники, безпосередньо зайняті на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, проходять спеціальне навчання.

Працівники підприємства, зареєстрованого в Сумській області та підпорядкованого Північно-Східному міжрегіональному управлінню Держпраці, пройшли спеціальне навчання у навчальному центрі м. Києва. Відповідно до протоколів засідання комісії перевірку знань підтверджено комісією за участю представників Центрального міжрегіонального управління Держпраці (за місцезнаходженням навчального центру).

Водночас пунктом 4.4 НПАОП 0.00-4.12-05 передбачено, що перевірка знань після проведення спеціального навчання здійснюється комісією відповідного територіального органу Держпраці (у разі проведення навчання в навчальному центрі).

Чи вважаються протоколи перевірки знань, оформлені за участю комісії іншого міжрегіонального управління Держпраці (за місцем проведення навчання), такими, що відповідають вимогам пункту 4.4 Типового положення, та чи є правомірною вимога Північно-Східного міжрегіонального управління Держпраці щодо приведення результатів навчання у відповідність до зазначеної норми?

На запитання відповідає
Фарфоломєєва Любов Василівна,
експерт з охорони праці

В пункті 4.4 НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» (далі – Типове положення) зазначено:

Цитата

«Перевірка знань з питань охорони праці після проведення спеціального навчання здійснюється:

комісією відповідного територіального…

Переглянути матеріал можуть лише передплатники системи або користувачі демодоступу

КупитиОтримати демодоступ