Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Нещасні випадки, профзахворювання та аварії
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Перевірки Держпраці
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім

Чи може один структурний підрозділ провести енергоаудит іншому? Які вимоги до того, хто проводить енергоаудит?

На запитання відповідає
Волков Сергій Анатолійович,
експерт з охорони праці та енергетики, 15 років досвіду інспекційної роботи

Законом України «Про енергетичну ефективність» встановлено, що енергетичний аудит – це cистематизований аналіз використання енергії та споживання енергії у межах, визначених характером та обсягом робіт з енергетичного аудиту з метою визначення, кількісного вираження та підготовки звіту про можливості підвищення рівня енергоефективності; енергетичний аудитор – це фізична особа, яка отримала кваліфікаційний сертифікат та має право на здійснення енергетичного аудиту.

Коментар експерта

Таким чином, провести енергоаудит може лише фізична особа, яка має відповідний кваліфікаційний сертифікат, а не структурний підрозділ підприємства.

Разом з цим, статтею 10 Закону України «Про енергетичну ефективність» визначено, що енергетичний аудит здійснюється енергетичним аудитором, який є незалежним і не має конфлікту інтересів.

Для цілей цього Закону конфліктом інтересів вважається наявність в енергетичного аудитора приватного інтересу в результатах енергетичного аудиту, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття ним рішень або на вчинення чи невчинення дій під час проведення енергетичного аудиту.

При цьому, енергетичний аудит може здійснюватися енергетичним аудитором, що перебуває у трудових відносинах з підприємством, установою, організацією, в якій здійснюється енергетичний аудит, крім випадків, коли проведення енергетичного аудиту є однією з умов отримання державної підтримки.

Енергетичний аудит здійснюється на договірних засадах, крім енергетичного аудиту, що здійснюється енергетичним аудитором, який перебуває у трудових відносинах з підприємством, установою, організацією, в якій здійснюється енергетичний аудит.

Розширений перелік енергоаудиторів України відкритий для користування на інтерактивній карті енергоаудиторів, розробленій GIZ та Фондом енергоефективності. Карта містить контакти фахівців із сертифікації енергоефективності будівель, регіон їхньої діяльності, інформацію про досвід роботи та інше.