Чи існують якісь рекомендації щодо виконання зорово-напружених робіт (візуальна перевірка кабелів від 5 до 50 мм)? Чи є обмеження по часу спостереження, регламентовані перерви? Можливо є якась табличка залежності тривалості спостереження в залежності від об'єкту розрізнення крім розподілу по класах шкідливості в Гігієнічному класифікаторі 2014 р. наказ 248?

Важкість та напруженість трудового процесу визначаються та оцінюються за показниками, що наведені в додатках 15, 16, 17 до Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.04.2014 № 248 (далі – Гігієнічна класифікація).
Для розрахунку сенсорних навантажень необхідно визначити тривалість зосередження уваги (в % від часу зміни), а для навантаження на зоровий аналізатор – розмір об’єкта розрізнення (при відстані від очей працюючого до об’єкта розрізнення не більше 0,5 м), мм, % часу зміни та спостереження за екранами відеотерміналів, годин на зміну.
Відповідно до Гігієнічної класифікації при встановленні важкості та напруженості трудового процесу визначаються тривалість робочого дня, год. та змінність роботи.
Час спостереження залежно від об'єкту розрізнення, регламентовані перерви при виконанні зорово-напружених робіт (візуальна перевірка кабелів від 5 до 50мм) іншими нормативно-правовим актами не визначено.
Коментар експерта
Разом з цим, для визначення рекомендацій щодо виконання вказаних в запитанні зорово-напружених робіт, які можна затвердити на підприємстві, доцільно скористатися Мінімальними вимогами безпеки та захисту здоров’я під час здійснення роботи, пов’язаної з використанням екранних пристроїв незалежно від їхнього типу та моделі, затвердженими наказом Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Вимог щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час роботи з екранними пристроями» від 14.02.2018 № 207.