
Щороку 28 квітня Україна разом з усім цивілізованим світом відзначає День охорони праці.
Тема-девіз до Всесвітнього дня охорони праці 2025 року – «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі». («Revolutionizing health and safety: the role of AI and digitalization at work»).
Фахівці, які на підприємствах займаються питаннями безпеки праці, успішно використовують такі інструменти як чек-листи, електронні форми аудитів, звітів. Зручно, коли ця інформація завжди наявна на електронній платформі, доступ до якої дозволяє миттєво отримати все необхідне – це значно спрощує роботу. За допомогою цифровізації на сучасних підприємствах успішно впроваджено автоматизацію багатьох аналітичних процесів. Це дозволяє не витрачати час фахівців на те, що успішно може виконуватись без залучення людини.
Також наявний успішний досвід використання цифрових пристроїв для виконання функції контролю за безпечним та здоровим робочим середовищем. Зручно та ефективно, коли одночасно на декількох робочих місцях виконується онлайн-контроль однією відповідальною особою. До того ж, це неабияк дисциплінує виконавців робіт.
Такі моделі можна успішно впроваджувати на всіх рівнях контролю.
Ці та інші приклади можуть стати в пригоді для визначення векторів розвитку для тих підприємств, які ще не користуються перевагами цифровізації безпеки праці. А ті підприємства, які вже випробували її переваги, будуть розвивати наявні і впроваджувати нові технології та революційні підходи задля безпеки на кожному робочому місці. Адже кожен такий захід, який правильно використовується, вартий всіх витрачених на нього ресурсів.
Тож тема Дня охорони праці в цьому році – чудовий привід розробити і почати втілювати на кожному підприємстві заходи, спрямовані на цифровізацію в сфері безпеки праці.