Онлайн-консультант інженера з охорони праці
Фільтр:
Всі
Атестація робочих місць
Будівництво
Розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій
Вогневі роботи
Електробезпека
Засоби індивідуального захисту
Підготовка до перевірок Держпрацею
Медичні огляди
Навчання та інструктажі
Пожежна безпека
Роботи на висоті
Сільське господарство
Системи вентиляції
Система управління охороною праці (СУОП)
Транспорт
Цивільний захист та техногенна безпека
Інші
Розроблення документації
Звітність
Роботи підвищеної небезпеки
Дозвільна документація
Домедична допомога
Пільги та компенсації
Ризик-менеджмент
Охорона праці в офісі
Регулювання праці окремих категорій працівників
Умови праці та відпочинку
Анонім
Останні новини
21.06.2022
Посилити громадський контроль профспілок

На Дніпропетровщині, незважаючи на воєнний стан, відновлено роботу ряду великих промислових підприємств. Розгортається в області і діяльність заводів, евакуйованих із зони бойових дій. Тому навіть в особливих умовах профорганізації разом з соціальними партнерами продовжують піклуватись про соціальний захист трудящих, дотримання трудового законодавства та забезпечення охорони праці.

Про все це йшла мова під час семінару для профактиву з питань застосування законодавства про працю та її охорону в умовах воєнного стану, який було спільно організовано і проведено 21 червня у Будинку профспілок Обласним об’єднанням профспілок та Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області.

Як зазначив голова облпрофоб’єднання Віталій Дубіль, нинішня ситуація породжує чимало проблем (зокрема, щодо отримання травм працівниками внаслідок ворожих обстрілів і порядку розслідування таких випадків), викликає й чимало запитань щодо застосування «воєнних» нововведень у трудове законодавство. Необхідність деяких з них загалом  обумовлена складною ситуацією, але при цьому профспілки ніколи не погодяться зі спробами необґрунтованого обмеження прав трудівників і будуть цьому протистояти. Особливо, що стосується антисоціального курсу, який проводить у парламенті печально відома пані Третьякова та компанія. Профспілки у цій ситуації повинні посилювати громадський контроль та співробітництво з відповідними державними контролюючими органами, і, зокрема, з ГУ Держпраці у Дніпропетровській області,  з яким облпрофцентр вже протягом 15 років (починаючи з Держгірпромнагляду) плідно працює в рамках угоди про взаємодію.

Про особливості діяльності у цей період Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області розповіли й  відповіли на запитання учасників семінару начальниця цього органу Марія Брезіцька та в.о. заступника начальника управління Оксана Руденко.

Відбулось також підписання оновленої Угоди про співробітництво між облпрофоб’єднанням та ГУ Держпраці.

Джерело: Федерація профспілок України